Založ si blog

Otec na úteku – recenzia knihy

Na Slovensku je od vlani dostupná kniha Tomáša Jadlovského nazvaná Otec na úteku. Pražské vydavateľstvo Klika prejavilo značnú odvahu vypustiť do sveta rozprávanie muža hľadaného Interpolom, a to za tak hororových okolností, že sa čitateľ dlho zdráha knihe uveriť. Pre slovenských čitateľov je zaujímavé, že autor bol českým diplomatom, pracoval na Slovensku a k zlomovému momentu knihy došlo v Bratislave na moste Lanfranconi.

Tomáš Jadlovský, ktorého pred rokmi kvôli úteku so synom dôkladne preprali české médiá, aby zaryto mlčali, keď to isté urobila jeho španielska manželka, dnes žije v arménskom Jerevane. Je v EÚ stíhaný za únos svojho syna, a to španielskym súdom, ktorý ani nebol príslušný vo veci rozhodovať. Kniha je rozprávaním o kombinácii právnych kľučiek, ktoré použili justiční podvodníci hneď dvoch krajín na zvýhodnenie matky a kriminalizáciu otca, cestopisom o Arménsku a Náhornom Karabachu, ale aj psychologickou sondou do uvažovania rodiča, ktorý sa roky nemohol podieľať na výchove svojho dieťaťa a ešte k tomu reprezentoval štát, ktorý toto bezprávie na nich napáchal.

Na knihe musím oceniť autentickosť rozprávania vrátane mien a funkcií sudcov a sociálno-právnej ochrany detí v podaní českého Úradu pre medzinárodnú právnu ochranu detí a európskej komisárky pre spravodlivosť Věry Jourovej, ktorú inak z médií poznáme ako veľkú bojovníčku za spravodlivosť všade inde, len nie u seba doma v Česku. Potvrdzuje sa stará známa pravda, že feministky bojujú za údajnú rovnosť iba vtedy, ak im z toho plynú nejaké výhody.

Príbeh popisuje autorovo nepodarené manželstvo, dvojaký meter českých súdov a inštitúcií, novinársku prostitúciu, ktorá sa odohrala aj vo verejnoprávnej Českej televízii, a hlavne úplný nezáujem o ľudské práva českých občanov. Aj keď by sme na Slovensku mohli Otca na úteku brať len ako ukážku (ne)fungovania Českej republiky, autorov osud sa v mnohých ohľadoch podobá údelu slovenských otcov alebo mužov, ktorí majú svoje dieťa unesené matkou. Aj u nás je štátna rodová diskriminácia otcov systémovým javom. Aj u nás sme mali mnohé zarážajúce kauzy účelovej kriminalizácie nepohodlných otcov na základe krivých obvinení, ale médiá/politici/mimovládny sektor ich zamlčiavajú a zviditeľňujú len prípady, v ktorých môžu ako obeť vykresľovať matku. Kniha tak ponúka pohľad z druhej strany, vysvetľuje, čo podobným zúfalým krokom predchádza, a že opis „obetí a zločincov“ v médiách zďaleka nie je pravdivý.

Tomáš Jadlovský zažil ťažko uveriteľné dobrodružstvo na Kaukaze, keď si navzdory feministickej justícii uplatnil kus svojho práva byť so synom. Je zaujímavé a pre európsku pýchu zahanbujúce, ako sa k problémovému zatykaču vydaného na objednávku španielskej matky postavili jeho „vlastní“ Česi a aký postoj zaujali Arméni. Kniha má spád, číta sa rýchlo a môžete očakávať, že pohltí aj Vás.

Považujem za symbolické, že autorkou doslovu tejto protifeministickej knihy je žena, česká spisovateľka Věra Nosková, ktorá podobný osud ako dieťa zažila so svojim slovenským otcom a príbehy zničených rozvedených mužov popísala vo svojej tvorbe. Kniha tak má viac slovenských stôp a rozhodne ju možno slovenským čitateľom odporučiť. Kniha osloví milovníkov napínavých detektívok, záujemcov o príbehy napísané samotným životom, nešťastníkov, ktorí si prešli rozvodom aj cestovateľov. Knihu je možné zakúpiť u slovenských distribútorov a už ju má v ponuke viacero slovenských knižníc. Pokiaľ ju vo svojej knižnici nenájdete, navrhnite, aby ju zaobstarala. Nebudete ľutovať, pretože takú knihu ste ešte nečítali.

Spupná poručenská mafia posadnutá matriarchálnymi dogmami je odhodlaná týrať maloletého chlapca s cieľom naplniť zámery toxickej matky vykazujúcej príznaky duševných/osobnostných porúch a odmietajúcej plniť súdne rozhodnutia.

13.01.2023

Sudkyne senátu Krajského súdu v Bratislave v zložení JUDr. Nadežda Wallnerová, JUDr. Michaela Králová, JUDr. Ivana Jahnová, v rozpore s dôkazmi a vôľou maloletého chlapca sa nezdráhajú bezohľadným a hrubým spôsobom porušovať jeho práva, keď po 6 rokoch, čo nepretržite a z vlastnej vôle býva s otcom, hodlajú chlapca zverením do [...]

Poručenská mafia bezohľadne háji záujem matky aj za cenu týrania maloletého dieťaťa

09.04.2021

https://www.vimo.sk/v/k3dI7Z https://www.facebook.com/100006211651237/videos/2842709329279428/ https://vimeo.com/534789245 Video zachytáva pokus o štátny únos maloletého dieťaťa F. H. (10 r.) z jeho domova (kde z vlastnej vôle býva 4 r. súvisle s otcom) a jeho odovzdanie matke Ing. M. H., vykazujúcej príznaky duševných/osobnostných porúch (dôkazy vložené v súdnych spisoch) a [...]

Zámocká, Michal Šimečka

Šimečka z PS: Rokujeme so Spišiakom, nerokujeme s Hamranom

23.03.2023 23:09

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka potvrdil rozhovory s bývalým policajným prezidentom Jaroslavom Spišiakom.

Ukrajina, vojna

Prečo (ne)podporujeme Ukrajinu? (Výsledky diskusie)

23.03.2023 20:00

Téma vojny na Ukrajine v spoločnosti rok po začiatku konfliktu stále silno rezonuje. Na čom sa teda na základe výsledkov diskusie zhodneme a kde vidíme priestor na pokračovanie?

cencúľ, zima, mráz, ľad

Malý zázrak. Lekári z B. Bystrice zachránili muža, ktorý mal teplotu len 22 °C

23.03.2023 19:51

Lekári Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici zachránili ťažko podchladeného pacienta so zástavou srdca využitím mimotelovej oxygenácie (ECMO).

Charles Michel, António Guterres

Miliardy sú na stole. Je Európa pripravená na vojnovú výrobu?

23.03.2023 18:33, aktualizované: 22:16

Slovensko je za to, aby Európska únia vynaložila ešte viac peňazí na vojenskú podporu Ukrajiny. Na summite EÚ v Bruselu to uviedol premiér Eduard Heger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 7141x
Priemerná čítanosť článkov: 2380x

Autor blogu

Kategórie